Лис 29

Порядок топографічної зйомки у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500. Частина 3. Наземна топографічна зйомка

16 квітня 2018 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру утворила робочу групу з розроблення пропозицій до Порядку топографічної зйомки у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (далі – Проект). Протягом цього часу колектив авторів – членів робочої групи та залучених експертів на волонтерських засадах в травні 2020 року завершили розроблення Першої редакції проекту розділів Порядку. Головною метою розроблення цього нормативного документу є забезпечення прав та інтересів споживачів у отриманні актуальної, достовірної та точної топографічної інформації про місцевість, а також, захист прав доброчесних і професійних топографо-геодезичних і землевпорядних організацій від можливих ризиків, зв’язаних з відвертою халтурою і профанацією при виконанні знімань деякими непрофесійними організаціями. Основним завданням розроблення Порядку є адаптація його до новітніх досягнень методів топографічного знімання, їх відповідності сучасному рівню розвитку геоінформаційних технологій та задоволенню вимог суспільства в якості, оперативності та достовірності геопросторових даних, сприяння впровадженню інновацій та підвищення конкурентоспроможності продукції.

 В теперішній час розпочинаються роботи по  розробленню Другої редакції проекту розділів Порядку та їх науково-технічному редагуванні. Українське товариство геодезії і картографії за дозволом авторів розпочинає їх публікацію. Враховуючи дуже великий обсяг проекту порядку було прийнято рішення публікувати його по частинах. 

Громадська спілка “Українське товариство геодезії і картографії” звертається до геодезичної і землевпорядної громадськості з закликом долучитися до конструктивного обговорення. Зауваження та пропозиції з метою удосконалення проекту цього нормативного документу надсилати на електронну адресу: nadiialg@gmail.com.

Порядок топографічної зйомки у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500. Частина 3. Наземна топографічна зйомка